Що
міг — я зробив.
Що
зможу — ще зроблю.
Але
без України мені моторошно...
Прошу
тільки вірити, що я нітрохи
Не
змінився проти студентських літ...
У
мене є мій народ...
Його
муки — то єдина
Моя
скорб...
Шановні студенти!
Творчість В.Стуса - це творчість не лише генія, а й борця до останньої краплі крові за свободу людини та рідного народу. Його збірка називалась "Дорога болю". Саме такою дорогою, хресною дорогою Стус пройшов по своєму життю.
Ваші завдання:
- ознайомитись з біографією письменника (законспектувати); переглянути фільм "Хресна дорога Василя Стуса"
- вивчити напам'ять вірш поета (на вибір);
- прочитати твори В.Стуса та визначити головні теми творчості (для дистанційників - письмово).
- прослухати пісні на слова В.Стуса: "У цьому полі, синьому, як льон", "Скучив за степом" (виконує Сергій Мороз), "Зазираю в завтра" (виконує Сергій Мороз) .
- у коментарях блогу висловіть свої враження від творчості В.Стуса (бажано до проведення аудиторного заняття).
Василь Стус надзвичайно яскрава, неординарна, особистість. Доля Стуса вражає трагічністю, якою пронизана уся його творчість. Він - патріот. Уся поезія пройнята щирою любов’ю до рідної землі.. Майже в кожній його поезії, у кожному образі згадується Україна. Наприклад в такій поезії як «Сто років як сконала Січ» та «Як добре те, що смерті не боюсь я…»
ВідповістиВидалитиСтраждання та відчай, які переживав автор, знаходячись далеко від Батьківщини, піднесли його над самим життям з його повсякденними проблемами. Поет не лише не боїться смерті, він вірить, що навіть після неї зможе залишатися разом зі своїм народом, з Україною.Василь Стус не зламна людина, бо його творчість — це дзеркало його душі, яку ніщо не змогло зломити.
2 бали
ВидалитиВасиль Стус- поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник, один із найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років.
ВідповістиВидалитиПоезія В.Стуса – цілісний трагізм,слід враховувати, що домінуючим ліричним самопочуттям поета була віра і трагізм.
В його поезіях також є релігійні образи, звучать молитовні інтонації, вірші-сповіді переростають в клятви-запевнення вистояти, здолати зневіру, упевнитись в силі духу, вибороти для себе надію на свою правоту, утвердитися в стоїчності цього протистояння, свого щораз посилюваного спротиву владі як силі, що обмежує його свободу, ущемлює можливість вибору.
В його віршах поміж рядками ми можемо прочитати його безмежну любов до України, дружини і сина, своїх друзів і мрію, в яку він вірив до кінця своїх днів, мрію в незалежну, багату Україну, через яку він так багато страждав.
2 бали
ВидалитиВасиль Семенович Стус- велика людина. Поет,літературознавець та перекладач. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників.Це людина-доля якої має багато арештів та покарань.Але не зважаючи на це Василь Стус мужня та сильна людина,яка робить усе як йому треба.Наприклад:Коли в травні 1980 року його заарештували і засудили на 10 років примусових робіт,та не давали бачитися з родичами та родиною,він всежтаки зробив по своєму та знайшов вихід- написавши листа родині. Лист вдалося переправити на Захід.
ВідповістиВидалитиУ творчості Василю також не щастило. Його збірки які він писав,не зхотіли видавати та друкувати. Але всежтаки другу збірку"Зимові дерева" опублікували в самвидаві,а пізніше в Брюселі. Україна - головна тема творчості В. Стуса. Україну та Василя повязують спогади про матір,про дитинство.
В. Стус - митець самобутнього, оригінального світобачення, поет, який відчував необхідність гармонійного єднання людини і природи, який розумів, що людина - дитя природи - несе відповідальність за весь світ.
2 бали
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиВасиль Стус за своїм покликанням і з ласки Божої – поет. Він поет не тільки непересічний, а рідкісний своїм талантом і культурою. Доля призначила йому в житті ще й роль політв'язня. На мою думку Василь Стус може бути прикладом синівської вірности своєму народові і такої любови до батьківщини, яка межує з ненавистю. У Стуса все це органічно переплітається так, що Стус-поет, Стус-політв'язень і Стус-громадянин, патріот – це один тугий вузол.
ВідповістиВидалити2 бали
ВидалитиВасиль Стус своїми віршами закликає до тогою що кожна людина повинна мати силу волі, любити Батьківщину, бути чесною і правдивою. Я цілком погоджуюсь з цим, бо сама так вважаю і всіляко намагаюсь жити за таким принципом. Не все у житті виходить так, як ми того хочемо, але не зовсім не означає, що треба опускати руки. Є у Стуса чудовий вірш "Терпи, терпи, терпець тебе шліфує...". Але може у багатьох людей виникнути питання: що треба терпіти, що взагалі автор мав на увазі? Просто не здаватися не дивлячись ні на що, йти до сврєї мети завжди важко, але, якщо хочеш досягти успіху в житті, слід йти крізь терни. Я захоплююсь творчистю таких поетів. Це надзвичайно сильні, талановиті люди. Стус справжній майстер слова і людина свого слова.
ВідповістиВидалити2 бали
ВидалитиЯ ніколи не користуюсь Інтернетом, щоб висловити свої думки!!! Це МОЇ думки і тільки МОЇ!!!
Видалити