понеділок, 26 січня 2015 р.

І.Драч. Поезіє, сонце моє оранжеве! Щомиті якийсь хлопчисько відкриває тебе для себе...

  Художнику немає скутих норм. 
  Він — норма сам, він сам в своєму стилі... 

Іван Драч

      Поет Іван Драч — постать неординарна в нашій літературі. Адже його творчість — це постійний пошук, постійне новаторство.    
      На початку 60-хр. творчість поета сприймалася неоднозначно, багато кого дратувала асоціативність, метафоричність, символізм його творів, незвичні словосполуки, сміливе введення в мову вірша наукової лексики. Тож познайомимось і ми з сучасним сонцепоклонником!


Ваші завдання:

  • ознайомитись з біографією поета (для тих, хто не відвідує заняття);
  • прочитати поезії "Балада про соняшник", "Крила". Яку проблему творчості людини бачить поет?
  • на блозі у коментарях розкажіть про свої враження від поезії І.Драча (для дистанційників).

2 коментарі:

  1. Іван Драч - талановита людина. Враження від його поезії незвичне, неоднозначне. Сонце їде на велосипеді у "Баладі про соняшник", поетично описує цибулю, про яку, здавалося, що там писати, але він описав її так поетично, так красиво, незвичайно. У мене поезія викликала емоції, які можна сміливо називати здивуванням. Я дивуюся: як можна так перфектно все зробити у поезії, при цьому це й поєднувати образність з науковими термінами. Я теж намагалася виконати Ваше завдання, Людмила Володимирівна, і склала свій твір за мотивами творчості Івана Драча, але мені до такого майстерного рівня ще рости і рости.

    ВідповістиВидалити
  2. Коли я познайомилась з творчістю Івана Драча, я зрозуміла, що він не просто письменник- він митець! Він так гарно і поетично описує в своїх поезіях просте життя простих людей, світлу сонячну ніжність кохання. Поет дуже серйозно ставиться до поетичної творчості, і це відчувається у кожному його рядку.

    ВідповістиВидалити