Шановні студенти!
Осип Турянський та його твір "Поза межами болю" - відносно новий для нас. Ми більше говоримо про проблеми ревролюції та горомадянської , другої світової війн. Але і перша світова була не менш трагічним явищем, особливо для Західної України. Твір трагічний, а надто як дізнаєшся, що він ще й автобіографічний.То чи існують межі людського болю? Чи може людина вижити навіть тоді, коли вже й не сподівається? На це й дає відповідь автор повісті. А ще він дуже хотів застерегти людство від небезпеки нових війн. Та хіба людство колись прислухалося до думки митців?
Ваші завдання:
- ознайомтесь з біографією О.Турянського та автобіографічною основою повісті "Поза межами болю" (дистанційникам - конспект у зошиті).
- Зясуйте, хто головні герої повісті і яку мету ставить кожен з них під час виживання. Як вони дивляться на життя, кохання, жінку, сім'ю? Знайдіть цитати для зачитування (усно).
- Поміркуйте, чому серед усіх виживає саме Оглядівський? Що дає йому силу вижити? Дайте відповідь на блозі.
- Зіставте літературний варіант повісті та її екранізацію "Поза межами болю".http://www.ex.ua/2034827 .Чим відрізняється подання матеріалу у фільмі та повісті?
На мою думку Оглядівський виживає, тому що тільки в нього була сім'я. Саме сім'я була його диханням протягом страшенних перешкод: І світова війна, полон, втеча та повернення до життя. Звичайно він впадає у депресію, але ж намагається боротися. Перед ним постають символи сонця і матері з дитиною на руках, що є святим для українця. "Приходить до мене мій маленький син і веде за руку матір.
ВідповістиВидалитиМати стає за мною й затулює мені очі руками, а дитина так сердечно при цьому сміється!
Я беру сина на руки...
(-)
Життя дружини й сина видається мені незбагнутою загадкою... що зв'язана з якоюсь таємною подією...
Ця подія живе на дні моєї свідомості... одначе спогад про неї не в силі виринути ясно наверх... Я дивлюся довго на них обох й питаю:
— Невже ви обоє дійсно живі, чи це лиш ваші ТІНІ?...
— Що тобі, любий? Звідкіля таке дивне питання?..
Обоє хочуть обняти мене.
— Не цілуйте мене... мої любі... мої уста замерзли... на них сидить смерть...
Обоє плачуть.
Я беру їх за руки, і йдемо на сонце..."
1,5 бали
ВидалитиЯ гадаю, що Оглядівський вижив бо марив своєю дружиною та сином. Його сімейне життя склалося, у всіх інших його товаришів особисте життя було не таким щасливим як у оповідача.
ВідповістиВидалитиНа мою думку, кожен з його товаришів не мав сенсу життя, їм ні для чого було жити.
Оглядівського врятували його любов до своєї сім'ї та думки про неї.
1,5 бали
ВидалитиНа мою думку Оглядівський вижив тому, що мав віру, сильнішу за віру своїх товарищів. Він любив свою сім"ю сильніше за все , і постійно думав про своїх сина та дружину. Напевно саме ці думки , віра у життя , та сила духу героя допомогли залишитись йому в живих.У товарищів Оглядівського не було сім"ї . Вони не достатньо вірили у життя та боролися зі смертю, щоб вижити. Герой твору виявляється найсильнішим і залишається останнім вижившим.
ВідповістиВидалити1,5
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиНайчастіше думка про самих близьких людей робить людину сильнішою.Саме тому Оглядівський і не замерз-його гріли подумки про сина і дружину.Також може і через те що, Оглядівський і його сім'я були дуже віруючими і Бог дарував йому життя.
ВідповістиВидалити1,5
ВидалитиЯ думаю, що Оглядівський виживає, бо веде його надія, образи дружини і сина. Герой іде до них крізь страшні випробування. Необхідність їх захистити – провідна рушійна сила його волі до життя.
ВідповістиВидалити1 бал
ВидалитиОглядівський живе спогадами про сім’ю. В нього щасливо склалося власне подружжя можливо тому він один вижив, щоб повернутися до сім’ї!
ВідповістиВидалити1 бал
ВидалитиФільм відрізняеться від твору, тим що в деяких єпізодах автор використав свою фантазію, та пом"ягчів сюжет фільму, бо в твори події описуються більш конкретніше і суворіше.
ВідповістиВидалити2 бали
ВидалитиНапевно, тому виживає саме Оглядівський, тому що його веде образ коханої дружини та синочка. Страшні випробування зустрічаються йому на шляху, але ж він вистоює. Мабуть, саме необхідність захистити свою родину є необмеженою волею до бажання вижити та жити.
ВідповістиВидалити